top of page

Programy dla szkół - biwaki w czasie roku szkolnego
Koszt to od 35 do 40 PLN za ucznia - biwaki jednodniowe

250PLN Za trzydniowy biwak naukowy

350 PLN za pięciodniową Zieloną Szkołę

Każdy z naszych wyjazdów jest skrojony na miarę oczekiwań szkoły, niemniej jednak chcielibyśmy wyróżnić trzy rodzajów biwaków, wokół których możemy zbudować niepowtarzalną wycieczkę. Jeśli żaden program nie spełnia Państwa oczekiwań, możemy się spotkać i stworzyć coś całkiem nowego.
Jednodniowy biwak Naukowy
Biwaki jednodniowe to wspaniała opcja dla wszystkich szkół z województw: Dolnośląskiego, Wielkopolskiego i Łódzkiego. Zapraszamy na jeden dzień do naszych baz w Radzynie i we Wrocławiu gdzie nasi instruktorzy będą  uczyć Geografii, Biologii, Matematyki, Historii i Angielskiego na dworze. Nasze zajęcia są wypełnione zabawą z dyskretnie ukrytą podstawą programową w tle. Ukazują wiedzę szkolną w inny sposób, często bardziej dostępny. Uczniowie będą przeprowadzać dochodzenie w związku z zabójstwem robaka, budować trójwymiarową mapę, czy używać wiedzy z zakresu matematyki i fizyki aby zbudować most, szałas, czy domek na drzewie. Około godziny 13.00 będziemy spożywać posiłek zrobiony na ogniu lub kuchni polowej. Na koniec dnia, dla rozluźnienia przewidujemy tor przeszkód oparty na zespołowych ćwiczeniach fizycznych.
Koszt wyjazdu to  40 lub 35 PLN za ucznia z poczęstunkiem lub bez. Zapraszamy do kontaktu.
Szkoła organizuje transport we własnym zakresie.
Trzydniowy biwak naukowy pod namiotem
"Biwaki Odkrywców" oparte są na ćwiczeniach terenowych i grach zespołowych mających przybliżyć program nauczania szkolnego. Chcemy w nich pokazać młodzieży, że to czego się uczą to nie oderwana od rzeczywistości wiedza, ale wręcz odwrotnie - to pierwotna wiedza praktyczna obecnie uczona w szkole. Oczywiście ćwiczenia okraszone są sporą dozą zabawy i przygody! W czasie biwaku Państwa podopieczni będą mieli na przykład okazję badać różnice pomiędzy górnym a dolnym biegiem rzeki, będą uczyć się poprawnego używania map topograficznych,  a także będą mierzyć ilość śmieci w stosunku do ilości insektów na metr kwadratowy. Staramy się, aby nasze zadania były zabawne i przynosiły uczniom radość, stąd integralną częścią wyprawy będzie przedstawienie wyników swoich badań w możliwie najweselszej formie (drama, piosenka, balet...). A wszystko to przy obowiązkowym wieczornym ognisku. Biwaki odkrywców to także możliwość zgłębienia tajników gotowania na otwartym ogniu i wiele, wiele innych atrakcji, które pozostawimy Państwu, jako nauczycielom, do wyboru. 
Koszt wyjazdu to 250 PLN za ucznia za trzy dni, lub 350 PLN za pięć dni. Szkoła organizuje transport we własnym zakresie.
Na tropie
Program "Na tropie" jest zaawansowanym kursem stworzonym dla uczniów liceów. Ma na celu zwiększenie pewności siebie i cech przywódczych uczniów, a także zbudowanie więzi w celu lepszej współpracy grupy. Chcielibyśmy zaproponować Państwa podopiecznym kilkudniowy biwak wędrowny lub typowo pionierskie (traperskie) zajęcia budowlane. Uczniowie będą sami gotować, pod nadzorem, sami rozbijać namioty i grupowo rozwiązywać zadania. Celem jest wspólne stworzenie czegoś. Chaty, ziemianki, obozu, płotu etc. Zamiast rywalizacji zaproponujemy uczniom współpracę w celu osiągnięcia sukcesu. Każdy członek drużyny będzie ważny. W wypadku zadań typu "Na tropie" uczniowie mogą być poproszeni o pomoc przez Lasy Państwowe, Policję, OSP lub inne organizacje z którymi współpracujemy. Praca dla innych jest ważnym elementem kształcenia młodego człowieka i integralną częścią naszej filozofii, stąd elementy wolontariatu pojawiające się w tym programie. Ostre przedmioty oraz praca z ogniem są tu na porządku dziennym, zatem dla bezpieczeństwa kursantów oraz naszego powinni oni mieć ukończone minimum 14 lat. Oczywiście jak zawsze w wypadku Learn Outdoors wszystko zależy od tego co nauczyciele chcieliby osiągnąć, my przedstawimy projekt, a Państwo zdecydujecie czy należy coś zmienić czy też nie.
Koszt wyjazdu to 300PLN za ucznia za trzy dni. Szkoła organizuje transport we własnym zakresie.
Kotwica 1
Kotwica 2
Kotwica 3
bottom of page