top of page

Wakacyjne obozy po angielsku dla dzieci w wieku 7-16 lat
Koszt obozu to 900 PLN za  tydzień lub 1700 PLN za dwa tygodnie

Wszyscy wiemy, że najlepiej uczymy się bawiąc. Najlepiej zaś uczyć się języka używając go. Oferujemy Państwa dzieciom siedmiodniowy lub czternastodniowy intensywny obóz językowy. Językiem obowiązującym na obozie jest język angielski. Opiekunowie i instruktorzy pod których opieką będą Państwa dzieci to obcokrajowcy używający języka angielskiego na codzień. Część kursantów także nie mówi po polsku. Wszystkie ćwiczenia odbywają się w języku angielskim, a wypełnione są wspaniałymi zabawami aktywizującymi. W tym roku proponujemy pięć warsztatów tematycznych:

Go WIld, czyli dzikie Harce w terenie  od 7 lat

Robin Hood's Outlaws, czyli odrobina sherwood w Radzynie od 7 lat 

Monster hunt, czyli opowiesci z dreszczykiem i mieczem od 5 klasy

ZOMBIE SURVIVAL (od 7 klasy)

Culture and Games challenge (od 7 klasy)

Obozy tego typu doskonale wpisują się w nasze edukacyjne ideały. W ciągu ostatnich dwudziestu lat, rozwój technologii informatycznych spowodował, że dzieci coraz mniej czasu spędzaja na dworze. Smartfony, komputery, konsole i platformy społecznościowe to wolny czas współczesnego dziecka. Nie negujemy zmian w świecie, jednak dygitalizacja czasu wolnego odebrała dzieciom możliwość zrozumienia piękna natury i piękna otaczającego nas świata. Staramy się wykorzystać te zmiany, aby wzbudzić w młodzieży chęć do nauki. Dlatego trzy z naszych tegorocznych propozycji to siedmiodniowe przygody w świecie znanym z komputera czy z serialu, a jednak na dworze. Oczywiście, podobnie jak w Internecie, będziemy musieli porozumiewać się w  języku angielskim i współpracować z innymi niezależnie od ich koloru skóry czy pochodzenia,  aby osiągnąć zamierzony cel - przetrwanie. Go Wild to program językowy oparty na nauce technik przetrwania stosowanych przez wielkich odkrywców, geografów i traperów w czasie kolonizacji Ameryki Północnej i Australii. Klimatyczne namioty i wolontariusze z całego świata dodają realizmu przygodzie i zmuszają naszą młodzież do komunikacji w języku angielskim.  W końcu Culture and Games to coś o co poprosili nas nasi najstarsi uczniowie rok temu. Oni lubią po prostu rozmawiać z naszymi wolontariuszami, którzy są przecież zaledwie dwa czy trzy lata od nich starsi. Lubią wspólnie grać w planszówki, rozmawiać o rzeczach, które są dla nich istotne a także... no cóż lubią się czasem sportowo postrzelać :-) Stąd ostatni tydzień daje możliwość poznania wolontariuszy i ich krajów pochodzenia takimi jakimi chcieli by je przedstawić. Każdy wolontariusz dostanie możliwość zaprezentowania tych elementów kultury, kuchni czy języka swojego kraju, które uważa za najbardziej interesujące. Przy okazji będzie można także pomęczyć się w lesie i pograć w gry planszowe. 

Turnusy podzielone są na bloki według następującego schematu:

26 czerwiec – 2 lipiec 2022 GO WILD czyli nasze stałe bushcraftowo – traperskie zabawy dla dzieci od pierwszej klasy podstawówki.

3 lipiec – 9 lipiec 2022 - Robin Hood's Outlaws czyli trochę angielskiego średniowiecza dla dzieci od pierwszej klasy podstawówki.

10 lipiec – 16 lipiec 2022 – Monster Hunt, czyli nasz obóz wiedzmińsko-zwiadowczy wersja 2.0 Zapraszamy dzieci od 10 roku życia (końca 4 klasy) będą upiory, topielce i nocne wycieczki na cmentarz.

17 lipiec – 23 lipiec 2022 – Zombie Survival – zapraszamy uczniów od 7 klasy SP

24 lipiec – 30 lipiec 2022 –  Culture and games czyli obóz na zakończenie sezonu dla uczniów od 7 klasy SP. Jest to obóz dla świadomych leniwców.

Każdy turnus zaczynamy w niedzielę o 15, a kończymy w sobotę o 14. Na jednym obozie możemy zakwaterować do 40 uczniów, którzy bawią się i wykonują zadania w grupach ośmioosobowych. Uczniowie zakwaterowani są w namiotach typu Bell Tent, znanych powszechnie z czasów złotej ery Imperium Brytyjskiego. Wzmacnia to angielski klimat obozu, a jednocześnie jest nawiązaniem do odkrywczego charakteru naszych wakacji. Posiłki przygotowywane są zawsze na miejscu, zawsze ze świeżych, możliwie lokalnych produktów, a Państwa dzieci przynajmniej raz w tygodniu współuczestniczą w ich przygotowaniu.  Koszt obozu to 900 PLN za turnus lub 1700 PLN za dwa turnusy.

W wypadku grup zorganizowanych, czy to przez szkołę, czy to przez rodziców, lub organizacje pozarządowe możemy zorganizować transport z wyznaczonego miejsca do naszej stanicy i z powrotem.

Jeśli są Państwo zainteresowani wysłaniem swojego dziecka na nasz obóz językowy zapraszamy do kontaktu.

Jeśli już się Państwo zdecydowali, ale chcielibyście przypomnieć sobie jak przygotować się do obozu lub co ze sobą zabrać, zapraszamy do sekcji Przed Wyjazdem.

bottom of page