top of page
IMG20230713102937_edited.jpg

Informacje dla rodziców

Dla kogo i gdzie?

Organizujemy wyjazdy dla dzieci w wieku szkolnym - od pierwszej klasy podstawówki do ostatniej klasy liceum, przedział wiekowy danego wyjazdu zawsze znajduje się w opisie. Dla dzieci młodszych - w klasach 1-3 - przewidujemy zazwyczaj 1 albo 2 turnusy podczas obozów letnich.

 

Aktualnie Fundacja funkcjonuje w kilku lokalizacjach. Nasze obozy odbywają się w bazie harcerskiej Szumi Camp, gdzie śpimy pod namiotami, a w ciągu dnia mamy zajęcia w lesie. Na wyjazdy weekendowe i ferie zapraszamy do Schroniska Młodzieżowego Złoty Widok w Piechowicach oraz do Lubachowa. Więcej informacji oraz mapkę dojazdu znajdą Państwo w zakładkach kadra i lokalizacja.

 

Częścią uroku naszych obozów są harcerskie warunki, w których funkcjonujemy - co prawda nie myjemy się już pod konewką, jak w Radzynie, ale warto pamiętać, że namiot w lesie czy schronisko to nie hotel pięciogwiazdkowy.

Jak wygląda dojazd?

Koszty dojazdu są wliczone w cenę każdego wypadu. Spotykamy się o określonej godzinie pod zegarem na dworcu PKP Wrocław Główny, skąd jedziemy pociągiem do miejsca docelowego. W przypadku wyjazdu do Piechowic trzeba dojść około 2 km pod górę do schroniska, dlatego warto wziąć to pod uwagę i nie brać zbyt wielu rzeczy, które trzeba później dźwigać.

 

W przypadku poszczególnych wyjazdów (na przykład do SuliCampu) ze względu na bliską odległość transport należy zapewnić we własnym zakresie. W takim przypadku informacja będzie umieszczona w opisie wydarzenia.

Jak wygląda wyżywienie?

W ciągu dnia zaplanowane są cztery posiłki: śniadanie (między 8 a 9), obiad (między 13 a 14), podwieczorek (koło 17) i kolacja (między 19 a 20). 

Na obozach letnich korzystamy z oferty gastronomicznej Szumi Camp i pyszne jedzenie przygotowywane jest na miejscu. Dostępna jest opcja mięsna i wegetariańska. Na pozostałych wyjazdach gotujemy samodzielnie - obiady są zawsze bezmięsne, a na śniadania i kolacje każdy sam wybiera, na co ma ochotę.

 

W przypadku alergii pokarmowych, nietolerancji lub specjalnej diety prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu.

 

Bardzo prosimy nie dawać dzieciom na wyjazd przekąsek - zwłaszcza słodyczy. Uczestnicy mają różne alergie pokarmowe i w przypadku własnego prowiantu nie jesteśmy w stanie skontrolować co, kto je. Jest to bardzo niebezpieczne zwłaszcza w przypadku alergii na orzechy.

Plan dnia

7.00 Pobudka

7.45 Poranna zaprawa dla chętnych (tylko na obozach)

8.15-8.45 Śniadanie

9.00-9.30 Przygotowanie do zajęć porannych

9.30-13.00 Blok zajęć porannych

13.00-14.30 Obiad i odpoczynek poobiedni

14.30-18.00 Blok zajęć popołudniowych

18.00-21.30 Kolacja i czas wolny

21.30 Przygotowanie do ciszy nocnej

22.00 Cisza nocna - wszyscy są w pokojach/namiotach

23.00 Absolutna cisza nocna - wszyscy śpią

Bezpieczeństwo
i ubezpieczenie

Dokładamy wszelkich starań, aby na naszych wyjazdach dzieci były bezpieczne, jednak większość czasu spędzamy na zewnątrz i zadrapania, ukąszenia komarów, kleszcze, siniaki czy drobne ranki są nie do uniknięcia. Podczas obozów letnich na miejscu cały czas znajduje się ratownik medyczny. 

 

Ze względów bezpieczeństwa należy podporządkowywać się wszystkim poleceniom instruktorów. Na obozie robimy fajne, ciekawe rzeczy - często korzystamy z narzędzi czy noży - jednak robimy to wyłącznie pod opieką pełnoletniego instruktora i tylko w wyznaczonym do tego miejscu i czasie. 

 

Bez względu jednak na środki ostrożności, jakie podejmujemy, nie da się uniknąć mniejszych lub większych wypadków, dlatego wszyscy uczestnicy naszych obozów są ubezpieczeni.

bottom of page