top of page

Czym jest ASG?

ASG czyli AirSoft Guns to rodzaj gry zespołowej, w której uczestnicy wyposażeni w karabiny strzelające plastikowymi kulkami symulują zbrojne potyczki. Broń jest tworzona tak, aby jak najwierniej odzwierciedlać oryginał, a jednocześnie nie wyrządzić krzywdy przeciwnikowi. Obecnie rozróżnia się 3 typy karabinów: elektryczne, gazowe i sprężynowe.

20240324_155555.jpg

Jakie są zalety ASG?

Airsoft, polegający w dużej mierze na bieganiu po lesie z repliką, jest zdecydowanie lepszą alternatywą od siedzenia przed komputerem. Poza rozwojem sprawności fizycznej pozwala również na naukę współpracy w zespole, podejmowania decyzji pod presją czasu, strategicznego myślenia i przejmowania inicjatywy. Są to umiejętności niezwykle przydatne w życiu codziennym.

20230626_193119.jpg

Nasza oferta:

Obecnie w skład Fundacji wchodzi FLOAT, czyli FLO Airsoft Team - grupa przeznaczona dla początkujących. W jej ramach uczymy się podstaw strategii ASG, obsługi replik i dbania o sprzęt oraz BHP podczas zabawy.

 

Średniozaawansowanym proponujemy uczestnictwo w grupie FLOAT AROT - w ramach zajęć opanowujemy podstawy działania w terenie inspirowane oddziałami Wojska Obrony Terytorialnej oraz Navy Seals. Uczymy się działania w terenie, w grupach, zadaniowości i odpowiedzialności.


Najbardziej zaawansowanych graczy zapraszamy do powiązanej z naszą Fundacją drużyny airsoftowej AROT. W jej ramach wyruszamy na wydarzenia takie jak Misja Afganistan czy PAF (Polish Airsoft Festival)..

20230627_130615.jpg

Jak się przygotować?

Koniecznie należy ubrać się w długie spodnie i bluzę z długim rękawem - najlepiej w kolorach ochronnych (na przykład mundur), a przynajmniej w stonowanych barwach. Obuwie powinno być pełne - najlepiej górskie lub wojskowe. Dysponujemy okularami i maskami ochronnymi, które chętnie udostępniamy, ale zawsze warto mieć swoją parę. Replikę można wypożyczyć od nas za opłatą lub przynieść własną. Amunicja i wyżywienie w postaci wojskowych racji żywnościowych są wliczone w cenę wyjazdu.

20230628_100226.jpg

Bezpieczeństwo

Od początku naszej historii z ASG nie mieliśmy jeszcze do czynienia z sytuacjami, które byłyby potencjalnie niebezpieczne. Mimo to, dokładamy wszelkich starań, aby podczas naszych wypadów nie doszło do żadnych wypadków, ale trzeba liczyć się z faktem, że kulki mogą pozostawiać siniaki lub drobne ranki. Nasi instruktorzy są przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy, a na miejscu zawsze znajduje się apteczka. 

 

Podczas zabawy należy mieć PRZEZ CAŁY CZAS założone okulary ochronne oraz słuchać KAŻDEGO polecenia instruktorów.

bottom of page